مجتمع فنی تهران | مصاحبه دکتر دهدشتی نژاد با سایت خبری فارس نیوز
قطع کامل عرضه ارز به صرافی‌های بانکی/ عدم تغییر قیمت‌ در بازار ارز ایران منحصر به فرد است
بازار ارز ,عرضه ارز, بازار آزاد ارز, بازارهای جهانی
15287
rtl,post-template-default,single,single-post,postid-15287,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,wpb-js-composer js-comp-ver-5.0.1,vc_responsive

مصاحبه دکتر دهدشتی نژاد با سایت خبری فارس نیوز

مصاحبه دکتر دهدشتی نژاد با سایت خبری فارس نیوز

20:39 30 می در اخبار میرداماد
0 دیدگاه

نمایندگی میرداماد : قطع کامل عرضه ارز به صرافی‌های بانکی/ عدم تغییر قیمت‌ در بازار ارز ایران منحصر به فرد است

دکتر علی دهدشتی نژاد مدیر مجتمع فنی تهران نمایندگی میرداماد و مدیر عامل شرکت سرمایه‌گذاری پارند در گفت‌وگو با خبرنگار بورس خبرگزاری فارس گفت: عدم ارائه ارز از سوی بانک مرکزی به صرافی‌های بانکی از دو یا سه روز قبل آغاز و امروز 4 شنبه با قطع کامل عرضه ارز ادامه یافت .
وی با بیان اینکه هم اکنون صرافی‌های مجاز قادر به فروش حتی 10 دلار آمریکا به مشتریان خود نیستند، عنوان کرد: عدم عرضه ارز اگر از منظر احتمال کارشکنی در انتخابات بررسی شود، نمی تواند نتیجه درستی را در پی داشته باشد، چرا که در این فاصله جهش قیمت در بازار ارز رقم می‌خورد.

بازار ارز
وی افزود: این در حالی است که طی سه روز اخیر با وجود قطع شدن فرآیند تخصیص ارز از سوی بانک مرکزی به صرافی‌های بانکی، اما قیمت ارز در بازار آزاد ایران در سطحی تثبیت شده قرار دارد که منحصر به فرد است.
به گفته این کارشناس بازار سرمایه با توجه به تجربه‌های قبلی بازار آزاد ارز، به نظر می‌رسد بانک مرکزی فضای بازار ارز را به گونه‌ای تنظیم کرده که در ازای عدم عرضه ارز هیچ تغییر با اهمیتی در قیمت‌ها رخ ندهد.
وی با پیش بینی اینکه روند عرضه ارز از سوی صرافی‌های بانکی از روز شنبه به روند طبیعی خود باز خواهد گشت، عنوان کرد: در حال حاضر مشکلی از بابت عرضه ارز در کشور به دلایلی همچون تحریم و یا عدم فروش نفت که مانع از دسترسی بانک مرکزی به منابع ارزی شود، وجود ندارد و از این رو هم اکنون بازار ارز با هدف تمرکز بر انتخابات باید مدیریت شود.
به گفته دهدشتی نژاد قیمت جهانی دلار در بازارهای جهانی نیز در حال تضعیف شدن بوده که اگر عدم عرضه ارز ادامه نمی‌یافت، قیمتها باید به طور منطقی با کاهش مواجه می‌شد.

منبع: نمایندگی میرداماد مجتمع فنی تهران