مجتمع فنی تهران | محبوب‌ترین زبان‌های برنامه‌نویسی در سال ۲۰۱۷
بر اساس لیست TIOBE درمورد 10 زبان محبوب برنامه‌نویسی، زبان برنامه‌نویسی اپل سوئیفت–Apple Swift، امسال با 4 پله صعود نسبت به سال گذشته، در مکان دهم قرار گرفت.
آموزش برنامه نویسی، آموزش جاوا اسکریپت، اپل سوئیفت، پایتون، آموزش طراحی سایت، مجتمع فنی تهران
14802
rtl,post-template-default,single,single-post,postid-14802,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,wpb-js-composer js-comp-ver-5.0.1,vc_responsive

محبوب‌ترین زبان‌های برنامه‌نویسی در سال ۲۰۱۷

محبوب‌ترین زبان‌های برنامه‌نویسی در سال ۲۰۱۷

17:22 13 مارس در مقالات وبلاگ
0 دیدگاه

بر اساس لیست TIOBE درمورد 10 زبان محبوب برنامه‌نویسی، زبان برنامه‌نویسی اپل سوئیفت–Apple Swift، امسال با 4 پله صعود نسبت به سال گذشته، در مکان دهم قرار گرفت. بر اساس آخرین جدول منتشر شده از شاخص TIOBE که محبوب‌ترین زبان‌های برنامه‌نویسی را معرفی می‌کند، شرکت اپل سال گذشته در جایگاه چهاردهم لیست قرار داشت و امسال توانست به جایگاه دهم ارتقا پیدا کند. البته شاید به عقیده بسیاری از افراد، این جایگاه چندان چشمگیر نباشد اما با در نظر گرفتن این واقعیت که عمر هر 10 زبان برتر اشاره شده در این لیست بیش از 20 سال است، می‌توان نتیجه گرفت که زبان جدید اپل سوئیفت، در این مدت رشد بالایی داشته است. اپل سوئیفت در سال 2014 عرضه شد و جایگزین زبان برنامه‌نویسی Apple Objective-C برای طراحی برنامه‌های مک، آی او اس، اپل واچ و اپل تی وی شد.

اپل زبان سوئیفت را ساده‌تر از Objective-C ارائه کرده است و همچنین برنامه مخصوص‌ آی‌پد Swift Playground را برای آموزش برنامه‌نویسی به کودکان و افراد مبتدی منتشر کرد. کودکان از طریق این برنامه، با حل کردن یکسری پازل مخصوص زبان سوئیفت، با مفاهیم پایه‌ای و ابتدایی برنامه‌نویسی آشنا خواهند شد. Swift Playground در کنفرانس جهانی برنامه‌نویسان اپل در سال 2016 و به‌عنوان یک برنامه خلاقانه معرفی شد که آموزش و یادگیری برنامه‌نویسی را برای همه بسیار ساده می‌کند. طبق گزارش MacRumors، شاخص TIOBE با استفاده از اطلاعات موتور جست‌وجو، میزان محبوبیت زبان‌های برنامه‌نویسی مختلف را در داخل جوامع برنامه‌نویسی آنلاین مشخص می‌کند. به این ترتیب، در جایگاه نخست تا نهم این رده‌بندی زبان‌های برنامه‌نویسی Java، C، C++، C#، Python، Visual Basic.NET، PHP، JavaScript وpascal Delphi/ Object قرار دارند.