مجتمع فنی تهران | ۸ دهم درصد از اقتصاد ایران وابسته به اینترنت است
طبق آمار موسسات بین المللی ۸ دهم درصد از اقتصاد ایران وابسته به اینترنت است و ایران رتبه یک استفاده از گوگل را به خود اختصاص داده است.
جویشگر بومی پارسی جو، سرچ گوگل، جستجو، کسب و کار اینترنتی، اقتصاد اینترنتی، آموزش طراحی سایت، آموزش دوره های وب و برنامه نویسی، مجتمع فنی تهران
14476
rtl,post-template-default,single,single-post,postid-14476,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,wpb-js-composer js-comp-ver-5.0.1,vc_responsive

۸ دهم درصد از اقتصاد ایران وابسته به اینترنت است

۸ دهم درصد از اقتصاد ایران وابسته به اینترنت است

05:46 16 فوریه در مقالات وبلاگ
0 دیدگاه

براساس گزارش موسسه تحقیقاتی BCG به عنوان یکی از مشاوران پیشرو جهانی در زمینه استراتژی‌های کسب و کار که گزارش سالانه خود را از مستندات صندوق بین المللی پول یا IMF اقتباس می کند، مشخص شد که جستجوگر گوگل در سال ۲۰۱۵، در کمک به محقق شدن فعالیت‌های اقتصادی آمریکا ۱۶۵ میلیارد دلار درآمدزایی کرده است.

وی با بیان اینکه به عبارتی ۷۵ درصد ارزش اقتصادی تولید شده مبتنی بر اینترنت در آمریکا در این سال توسط گوگل بوده است، تصریح کرد: طبق گزارش BCG ، اقتصاد مبتنی بر اینترنت در ایران برای سال ۲۰۱۵ حدود ۰.۸ درصد است.

بنابراین با تحلیل همین آمار و ارقام می توان پیش بینی کرد که در صورت حمایت کاربران ایرانی از جویشگر بومی پارسی‌جو، این توانایی وجود دارد که اقتصاد اینترنتی کشور طی پنج سال آینده با رشد ۶۰۰ درصدی مواجه شود.

در گزارش Economic Impact نیز به صراحت آمده است که اینترنت و وب در حال کمک به کسب و کارهای آمریکا و گوگل در حال کمک به وب است و این چرخه حمایتی از سوی دولت و مردم ایالات متحده به شکل مداوم ادامه دارد و همین امر باعث پیشتازی این کشور در صنعت IT شده است.

براساس آمار Google Trend، کاربران ایرانی در رتبه ۵ جهانی استفاده از گوگل قرار دارند که البته باتوجه به نسبت کاربران اینترنت به کل جمعیت کشور، ایران در رتبه ۱ استفاده از گوگل قرار می گیرد و این مبین وابستگی شدید ایرانیان به گوگل است.