مجتمع فنی تهران | کارگاه خلاقیت کودک
ضرورت برگزاری کارگاههای خلاقیت کودک ونوجوان . در قالب طرح درس آموزشی جهت شناخت ،استعداد و ارتقاء توانمندیها ی کودکان و نوجوانان عزیز،در حوزه های متنوع ،اجتماعی ،هنری و...
کارگاه خلاقیت کودک,خلاق,آموزش,روانشناسی,
13740
rtl,post-template-default,single,single-post,postid-13740,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,wpb-js-composer js-comp-ver-5.0.1,vc_responsive

ضرورت برگزاری کارگاه خلاقیت کودک

ضرورت برگزاری کارگاه خلاقیت کودک

14:27 11 ژانویه در مقالات
0 دیدگاه

ضرورت برگزاری کارگاههای خلاقیت کودک و نوجوان . در قالب طرح درس آموزشی جهت شناخت ،استعداد و ارتقاء توانمندیها ی کودکان و نوجوانان عزیز،در حوزه های متنوع ،اجتماعی ،هنری و…

اصول ومبانی زندگی،شناخت هویت و ماهیت،خود و اجتماع،کسب مهارتهای فردی و به طور کلی الفبای زندگی برای کودکان،شامل مهارتهای اساسی و اولیه است که کودکان را برای زندگی در جمع خانواده، و ورود به اجتماع آماده می سازد. رعایت بهداشت فردی،برقراری ارتباط با دیگران،وقت شناسی،به کارگیری قدرت خلاقیت و ابتکار،مسئولیت پذیری ،کسب مهارتهای زندگی، مدیریت مالی و بهبود روابط اجتماعی ،شناخت ،احترام و محافظت از محیط زیست از جمله مهارت هایی هستند که کودکان با دانستن و به کار گیری آنها می توانند بسیاری از نیازهای اساسی خود را بر طرف کنند.
آموزش و فراگیری زود هنگام این مهارت ها،در جوصمیمی وپر مهر خانواده،موجب تسلط و کاردانی بیشتر کودکان بر حل سختی ها و نابسامانی های زندگی شان میشود.پدر ومادرها می توانند با آموزش های روزمره خود و استفاده از روش های ساده ای که در این مقاله ،پیشنهاد می گردد فرزندانشان را با الفبای زندگی آشنا کنند.
دانش و علم روانشناسی امروز به این واقعیت محض اذعان دارد،که درصد بالایی از مشکلات و ناهنجاریهای روانی و روحی،انسان، به شکل مستقیم و غیر مستقیم، بازتابی از تأثیرات، و بازخورد رفتاری والدین و محیطهای ،آموزشی و اجتماعی،می باشد..
که اغلب نه تنها شناسائی نمیشوند بلکه به ندرت به مرحله درمان میرسند و اینچنین میشود که مسائل ،بغرنج ولاینحل،به قوت خویش باقی میمانند.و اغلب،از نسلی به نسل دیگر منتقل میگردد.
شیوه های تربیتی اشتباه و ناکار آمد به شکل قوانین نانوشته، اعمال و اجرا میگردد و کودکان،بیشترین حد آسیب پذیری را تجربه می نمایند.آسیبهای عمیق و به ندرت ترمیم ناپذیر.
آگاهی ومیزان تأثیرات مثبت ومهم والدین در امر سلامت روانی وکشف استعداد های کودک بسیار، مهم،حساس و حیاتی است.

خلاقیت کودک
پیشگیری قبل از درمان،با همت و عشق میسر است.
جلوگیری از بوجود آمدن آسیبهای روحی روانی به مراتب بهتر وسهل تر از ،شناخت ودرمان آن میباشد. لذا بر آن
شدیم تا راهکارهای ساده وکاربردی را پیش روی شما والدین واولیا عزیز ، قرار دهیم .باشد که شاهد بوجود آمدن نسلی از انسانهای شریف ،مهربان مسئولیت پذیر، شاداب ومعتقد به همکاری وهمیاری باشیم .انسانهایی که به بازی برنده برنده اعتقاد دارند و شادی و موفقیت شان در گرو شادی وموفقیت همه گان میباشد .نه کسب موقعیت و موفقیت فردی.
کودکان ما سرمایه های فردای این مرز وبوم هستند.انسانهای کاملی که نیاز به توجه و مراقبت خاص دارند .آنها درک کاملی از جهان پیرامونشان ندارند.و قادر به بیان احساساتشان نیستند .درحال تماشا و دریافت، کشف خود و هستی ،میباشند.هر پدیده ای شگفت انگیز و خاص ،می نماید واساس نوع نگرش وهویت و شخصیت ،کودک را پایه ریزی میکند.
اهمیت رفتار درست با کودک و نگرش روانشناسانه وبرخوردهای تخصصی با کودکان ،از اَهم موضوعات ،زیر بنایی آموزش است.بازی و سرگرمی ،بهترین شیوه ،جهت دستیابی به این امر مهم است.
آلبرت انیشتین معتقد است،تا زمانی که بچه های بدبخت در دنیا وجود دارند.کلمه پیشرفت،معنایی ندارد.و کلود میلر معتقد است تنها سلاح بچه ها علیه دنیا، تصوراتشان است. وضرب المثل چینی بر این باور است که پول ثروت بی جان است،ولی بچه ها ثروت زنده هستند.کودکان قادر به بیان احساسات ونیازها و دغدغه هایشان نیستند.زیرا دایره واژه هایشان، کامل نیست اما به شکل حیرت انگیزی با ابزار هنر وتجسم،درونی ترین احساساتشان را بیان میکنند.سالها مطالعه و تحقیق در حوزه روانشناسی نقاشی کودک، آثار تجسمی کودک را قابل ترجمه وبررسی کارشناسانه، نموده است.

 

منبع: نمایندگی نیاوران مجتمع فنی تهران