مجتمع فنی تهران | گواهینامه رعایت حقوق مصرف کنندگان
12827
rtl,page-template-default,page,page-id-12827,page-child,parent-pageid-12594,ajax_fade,page_not_loaded,,wpb-js-composer js-comp-ver-5.0.1,vc_responsive

گواهینامه رعایت حقوق مصرف کنندگان

مجتمع فنی تهران پس از ماهها ارزیابی توسط کارگروهی اعزامی از سازمان حمایت از حقوق مصرق کنندگان و تولید کنندگان و همچنین ارزیابی توسط انجمن حقوق مصرف کنندگان و پیگیری های روابط عمومی بعنوان اولین و تنها موسسه آموزشی مفتخر به دریافت گواهینامه رعایت حقوق مصرف کنندگان گردید.قبل از هر چيز شايان ذکر است که «رعايت حقوق مصرف کننده» يکي از باورهاي بنيادين موسسين و مديران مجتمع فني تهران در طول بيش از 34 سال فعاليت حرفه­اي اين مرکز بوده است. اين موضوع در چرخه ارزش­هاي بنيادين و اصول مديريت کيفيت مجتمع فني تهران که در تصوير زير مشاهده مي­فرماييد، قابل شناسايي است.
از همين رو، درخواست مجتمع فني تهران براي دريافت گواهينامه رعايت حقوق مصرف کنندگان، با اعتقاد قلبي به اهميت موضوع همراه بوده است؛ چه بسا که هيچ سازمان و موسسه­اي جز با بها دادن به مخاطبين و مصرف­کنندگان خود، به درجات بالاي احترام و اعتبار در فضاي فعاليت حرفه­اي خود دست نمي­يابد و مجتمع فني تهران نيز از اين قاعده مستثني نيست. مجتمع فني تهران در 34 سال فعاليت خود همواره در تلاش بوده است که «اهميت بخشيدن به کرامت مصرف کننده» و «اولويت قائل شدن براي حقوق وي»، در تار و پود تفکر حرفه­اي اين مرکز جايگاه ثابتي داشته باشد. در اسناد ارائه شده به سازمان تلاش شده است ضمن ارائه منسجم اطلاعات مورد نظر سازمان حمايت مصرف کنندگان و توليد کنندگان مندرج در نامه شماره 25605/91/370 مورخ 06/06/1391 گزارشي از نقاط عطف 34 سال فعاليت مجتمع فني تهران ارائه گردد. اين سند به لحاظ دسته­ بندي موضوعي، سه حوزه زير را مد نظر قرار داده است:
اطلاعات عمومي شرکت؛ شامل اطلاعات ثبتي، تاريخچه، موضوع، مأموريت و داشته­ ها اطلاعات مالي و آماري شرکت
نقاط درخشان فعاليت­­هاي شرکت در حوزه رعايت حقوق مصرف کنندگان
همچنين به لحاظ توزيع تجربيات و فرصت­هاي آموزشي موجود در مجتمع فني تهران در بيشينه جغرافياي کشور، در اين سند گزارش عملکرد مجتمع فني تهران از اين منظر در قالب امکانات ذيل تشريح شد:
6 شعبه در شهر تهران و بیش از 60 نمايندگي در استان­ها و شهرستان­ ها

 

حقوق مصرف کنندگان

حقوق مصرف کنندگان

به­ علاوه، اسناد ارائه شده از ديدگاه روش­ شناسي اجراي آموزش، با در نظر گرفتن سياست­هاي اعلام شده توسط سازمان حمايت مصرف کنندگان و توليد کنندگان، گزارشي از نحوه تضمين منافع مصرف کنندگان مجتمع فني تهران را در دو روش ارائه خدمات آموزشي به شرح زير ارائه مي­دهد:آموزش­هاي کلاسيکآموزش­هاي مجازي تحت شبکه (جهاني اينترنت يا شبکه­ هاي اختصاصي)از سوي ديگر، از آنجا که مجتمع فني تهران بالغ بر 6 سال است که سند استراتژي سازماني خود را تعريف و تدوين نموده و بر اساس اين سند، داراي چشم­ انداز و مأموريت مشخصي است، طبيعي است که ادبيات ارائه مستندات به سازمان متأثر از ادبيات سند استراتژي مجتمع فني تهران بوده است. امید است با دریافت این گواهینامه که با تلاش شبانه ­روزي جمعي از مديران و پرسنل مجتمع فني تهران میسر گرديده است، نيز شروع تعامل سازنده با سازمان حمايت مصرف کنندگان و توليد کنندگان، زمينه­ ساز براي گام­هاي بلند مجتمع فني تهران به سمت افق­هاي نويني در حوزه دانش و آموزش کشورمان باشد. حقوق مصرف‌كننده، حقوقي است كه كليه عرضه‌كنندگان كالا و خدمات منفردا و متضامنا از حيث صحت،كميت،كيفيت و سلامت كالا و خدمات عرضه شده مطابق با ضوابط و شرايط مندرج در قوانين و يا مندرجات قرارداد مربوطه يا عرف مي‌بايست در مورد هر شخص حقيقي يا حقوقي كه كالا يا خدمتي را خريداري مي‌كنند در معاملات رعايت نمايند كه مصاديق آن توسط سازمان حمايت تعيين خواهد شد.با عنايت به اين تعريف ،كليه ارائه دهندگان كالاها و خدمات اعم از واحد هاي توليدي ،توزيعي و خدماتي در مقابل مصرف كنندگان خود مسئوليت هايي داشته كه به تناسب موقعيت شغلي بر اساس معيارهاي تدويني سازمان حمايت ملزم بوده در قبال مصرف كنندگان رعايت نمايند.

 
 اهداف دریافت گواهینامه
1- افزايش انگيزه و حساسيت در توليدكنندگان و ارايه دهندگان خدمات برای رعايت حقوق مصرف كنندگان از طريق فعاليتهای فرهنگی و تشويقي.
2- افزايش اعتماد و ترغيب مصرف كنندگان به استفاده از كالاهای واحدهای توليدی و ارايه كنندگان خدماتی كه با توجه به رعايت ضوابط سازمان موفق به دريافت گواهينامه و تنديس مي‌شوند.
3- افزايش رقابت سازنده بين توليدكنندگان و ارايه كنندگان خدمات در جهت ارايه محصولات و خدمات با كيفيت برتر.
4-تلاش در جهت برقراری قيمت عادلانه ،تحويل به موقع و ارايه مطلوب خدمات پس از فروش كالا.
5- تشويق مصرف كنندگان به استفاده از كالاها و خدماتی كه دارای علامت استاندارد و يا تاييديه از مراجع ذی الصلاح داخلی و بين المللی می باشند
 
شرایط اعطای گواهینامه ملی
کسب امتياز مربوط به رضايت مندی مشتریان )دارا بودن حداقل 75% رضایت مندی مشتری ).
• کسب امتياز شاخص های مربوط به کيفيت کالا و خدمات.• کسب امتياز مربوط به رعايت قيمت ها.
• کسب امتياز مربوط به توزيع و خدمات پس از فروش.• داشتن نشان تجاری مستقل.
• داشتن پروانه بهره برداری و مجوزهای بهداشتی و پروانه کاربرد علامت استاندارد ايران.
• نداشتن حکم محکومیت در دوسال اخیر (سال جاري و سال قبل) در شعب تعزیرات حکومتی یا سایر مراجع ذيصلاح.
• داشتن گستره فعالیت در 10 و بیش از 10 استان.• توليد بر مبنای حداقل 50% ظرفيت اسمي.
• نداشتن زيان مالی در سال مورد بررسی و سال قبل آن.